Naše projekty
Projekt OP JAK
OP JAK - Operační program Jan Amos Komenský
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0006302
je spolufinancován Evropskou únií
Od 1.9.2023 škola realizuje projekt s názvem OP JAK - Operační program Jan Amos Komenský.
Cílem projektu je podpora rozvoje otevřené a vzdělané společnosti založené na znalostech
a dovednostech, rovných příležitostech a rozvíjící potenciál každého jednotlivce , která povede k růstu konkurenceschnopnosti České republiky a zlepšení životních podmínek jejich obyvatel.
Naše škola podporuje zvláště aktivity,
které mají přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny děti a žáky prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků škol, vzájemného sdílení zkušeností, spolupráce a podpory zavádění inovativních metod výuky.
Zveřejnění dokumentu "Základní principy kontroly dotací financovaných formou ZMV ze strany finančních úřadů"
Vázáno na objekt: Projekt: CZ.02.02.XX/00/22_002/0006302 Operační program Jan Amos Komenský.
Projekt Pohyb do MŠ a ZŠ
Naše škola se zapojila do tohoto projektu a ve školním roce 2024-2025 bude probíhat výuka trenérů v 1 hodině tělesné výchovy týdně v prvních ročnících.
Projekt - Prevence digitální propasti
Národní plán obnovy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozděluje školám finanční prostředky od roku 2020 do roku 2026 na vybavení žáků digitálními technologiemi pro jejich rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí a na rozvoj digitálních kompetencí učitelů prostřednictvím Národního plánu obnovy v rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace.
Projekt - Potravinová pomoc dětem v sociální nouzi v Kraji Vysočina
Cílem projektu: Operační program zaměstnanosti Plus, výzva č. 03_22_026
je zajištění bezplatného školního stravování pro děti ve věku od 3- 15 let, jejichž rodina se nachází v nepříznivé finanční situaci a pobírají dávky hmotné nouze (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení).
Šablony III ZŠ Nádražní BNP
Od 1.9.2021 škola realizuje projekt s názvem "Šablony III ZŠ Nádražní BNP" s reg.č."CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020734“.
Šablony II ZŠ Nádražní BNP
Projekt
je spolufinancován Evropskou únií
Od 1.6.2019 škola realizuje projekt s názvem "Šablony II ZŠ Nádražní BNP" s reg. č. „CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/
Projekt Krokus
Irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa.
Ekoškola
je mezinárodní program určený základním a středním školám. Jeho cílem je propojení teoretické výuky environmentální výchovy s praktickými kroky vedoucími k ekologicky šetrnému provozu školy.
Podpora infrastruktury ZŠ Bystřice n.P., Nádražní 615
Předmětem projektu "Podpora infrastruktury ZŠ Bystřice n. P., Nádražní 615" je modernizace tří stávajících učeben (učebna technické výuky, učebna jazyků a učebna přírodních věd), přístavba venkovní učebny, zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu a zajištění bezbariérové dostupnosti dotčených odborných učeben. Projekt je finančně podpořen Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR).
Erasmus+
2024 - 2026
Ve výběrovém řízení programu Erasmus+ byl naší škole schválen nový mezinárodní projekt spolupráce základních škol - Spojení minulosti s budoucností - cesta digitálního vzdělávání a zachování kulturních tradic.
Šablony ZŠ Bystřice n. P., Nádražní 615
Od 1.6.2017 škola realizuje projekt s názvem "Šablony ZŠ Bystřice n. P., Nádražní 615" s reg. č. „CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0006395“. Projekt má za cíl usnadnit implementaci inkluzivního vzdělávání do škol a podpořit osobnostní a profesní rozvoj pedagogů. Naše škola podporuje zvláště aktivity: personální podpora a osobnostně profesní rozvoj pedagogů.
Předškoláčku, neboj se!
Projekt „Předškoláku, neboj se!“ se rozběhl na podzim roku 2001 s cílem usnadnit vstup do škol malým předškolákům. Zmírnit jejich strach z neznámého a počáteční nejistotu v novém prostředí.
Recyklohraní
Naše škola se zapojila do RECYKLOHRANÍ. Hra je pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Tvořivá škola
Program Tvořivá škola je založen na odkazu J. A. Komenského, čerpá ze současných výzkumů vzdělávání a z mnohaletých zkušeností českých učitelů. Základem metodiky Tvořivé školy je soubor konkrétních činnostních postupů, které podporují zapojení všech žáků do výuky, dávají jim prostor k samostatným úvahám, tvorbě vlastních otázek a objevování poznatků. Činnostní učení vede nejen pochopení a trvalému osvojení učiva, ale zároveň k rozvoji logického myšlení a komunikace. Žák zde není pouze pasivním příjemcem informací, ale projevuje vlastní iniciativu – koná, činí, přemýšlí a tvoří.
Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina
Ve školním roce 2015/2016 jsme se zapojili do rozvojového programu Kraje Vysočina v rámci programu Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina.
V rámci tohoto projektu jsme pořídili stavebnice merkur, stavebnice alfa-slídil a drobné příslušenství do 6. a 7. tříd pro podporu rozvíjení manuálních dovedností. Projekt podpořili tito partneři:
Ovoce a zelenina do škol
Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci prvního stupně základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky.
Člověk v tísni
JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH program společnosti Člověk v tísni.
Naše škola již několik let využívá při výuce materiály této společnosti a účastní se projektů, které společnost vytváří. Jedním z nich je i níže popsaný projekt, do kterého se zapojili žáci středních i základních škol v ČR. www.jedensvetnaskolach.cz/index2.php?id=2.